Γκαρσία: Σκεφτόμαστε το επόμενο παιχνίδι

garcia fofana goal celebrations omonoia

Στην κάμερα του shootandgoal.com μίλησε ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Ρομπέρτο Γκαρσία μετά την ήττα από την ΑΕΚ.

Ρομπέρτο, ένα πολύ δύσκολο και σκληρό παιχνίδι με την ΑΕΚ. Πως είδες την αναμέτρηση;
«Στο πρώτο μέρος παίξαμε καλά. Πολλές κόντρα αντεπιθέσεις για μας. Πετύχαμε ένα γκολ και μετά ήρθε το 1-1. Στο πρώτο ημίχρονο η Ομόνοια ήταν καλύτερη από την ΑΕΚ. Μετά στα πρώτα λεπτά (της επανάληψης εννοεί) έγιναν πολλά λάθη από τον διαιτητή, επειδή οι συμπαίκτες μου, μου είπαν ότι ήταν οφσάιτ (για το γκολ του Μυτίδη). Ο διαιτητής συνέχισε τη δράση.

Μετά ήταν δύσκολο γιατί όλη την ώρα οι παίκτες της ΑΕΚ έπεφταν στο έδαφος, ήθελαν να κερδίσουν χρόνο. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Το επόμενο παιχνίδι είναι δύσκολο αλλά πρέπει να κερδίσουμε. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Το παιχνίδι με την ΑΕΚ τελείωσε, χάσαμε τους τρεις βαθμούς και σκεφτόμαστε το επόμενο ματς».

Γι’ αυτό υπήρχαν τόσα πολλά νεύρα στο παιχνίδι; Ήταν κάτι που το προκάλεσε ο διαιτητής και η στάση των παικτών της ΑΕΚ;
«Είναι φυσιολογικό. Όταν χάνεις τρεις σημαντικούς βαθμούς είναι φυσιολογικό να υπάρχουν νεύρα. Είναι ντέρμπι και πιστεύω όταν χάνεις έχεις νεύρα».