Ένα ημίχρονο μαγείας

Σε ένα μαγικό πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε του Ηθικού με 2-0 χάνοντας μάλιστα σωρεία ευκαιριών για να σκοτώσει τελείως το παιγνίδι. Η ΟΜΟΝΟΙΑ το πρώτο μέρος ήταν καταιγιστική και δεν έδωσε περιθώρια στον αντίπαλο. Τον έκλεισε στα καρέ του και με ένα συνεχές σφυροκόπημα πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά δύο τερμάτων. Καθοριστικό το λεπτό επίτευξης του 2 γκολ στο 43 λεπτό έστειλε τον Ηθικό στα αποδυτηρία με χάλια ψυχολογία

Δεν μπορούμε να πούμε το ίδιο και για το δεύτερο ημίχρονο όπου παρουσιάστηκε μια χαλάρωση ή αν θέλετε καλύτερα δεν είδαμε την εκρηκτική ΟΜΟΝΟΙΑ του πρώτου μέρους. Είχαμε ευκαιρίες και πάλι να αυξήσουμε το σκορ όμως μια κακή άμυνα σε ένα στημένο έδωσε την ευκαιρία στον Ηθικό να μειώσει στο σκορ και να αγχώσει τον κόσμο που βρέθηκε σήμερα στις κερκίδες του ΓΣΠ. Θα μπορούσαν να διαχειριστούν καλύτερα το αποτέλεσμα οι παίχτες μας και προπάντων θα πρέπει να μειώσουν τα λάθη στην άμυνα ενόψει των δύσκολων αγώνων που έρχονται

Το ζητούμενο ήρθε, οι τρεις βαθμοί βάφτηκαν πράσινοι και η ομάδα μας έφτασε τους 28 βαθμούς. Η σιγανή αντεπίθεση που ξεκίνησε πριν πέντε αγωνιστικές δείχνει να θεριεύει  σιγά σιγά και να φουντώνει. Να συνεχίσουμε έτσι και στους επόμενους δύσκολους αγώνες και να μπούμε στη τετράδα με την λιγότερη δυνατή απόσταση από την κορυφή. Ο κόσμος μας ήταν και σήμερα συγκλονιστικός με 7 500 παρανοϊκούς ομονοιάτες να μην υπολογίζουν ούτε μαθηματικές αποστάσεις από την κορυφή ούτε τετράδα ούτε….κρυάδα! Ο λαός ήταν εκεί και έσπρωξε την ομάδα σε άλλη μια νίκη. Ένας λαός που αρνείται πεισματικά να παραδώσει τα όπλα. ΟΧΙ χωρίς μια τελευταία μάχη. Πάμε λοιπόν αδέρφια και όπου μας βγει.