Άνετη νίκη για τη πετόσφαιρα (3-0)

volley aneti niki omonoia enp 3-0

Επιβεβαιώνοντας τη μεγάλη διαφορά ποιότητας που έχει με την ΕΝΠ, η Papa John’s ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε σε άνετη νίκη με 3-0, σε παιχνίδι που διεξήχθη κεκλεισμέων των θυρών στο στάδιο «Ελευθερία», στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής και έτσι πήρε τους πρώτους της τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Πολύ δυνατά και αποφασισμένα ξεκίνησε τον αγώνα η ομάδα μας και δημιούργησε νωρίς διαφορά ασφαλείας από τον αντίπαλο (10-4), φτάνοντας άνετα στην κατάκτηση του πρώτου σετ με σκορ 25-10.

Στο δεύτερο σετ επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό, με την ομάδα μας μετά τα πρώτα του στάδια να ανεβάζει σταδιακά τη διαφορά (15-5) και στο τέλος να φτάνει εύκολα στην κατάκτησή του με σκορ 25-

Πόντο – πόντο πήγαινε το 3ο σετ, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ (11-10), ωστόσο η Papa John’s ΟΜΟΝΟΙΑ όσο ο χρόνος περνούσε άνοιγε τη διαφορά (22-18) και στο τέλος έφτασε στο 3-0 με σκορ 25-18.